Založ si blog

Keď je Ústava protiústavná, keď Ústavu píšu Gorily!

Rozmýšľal som už dlhšiu dobu nad touto témou, nad tým ako schizofrenicky je napísaná naša, počkaj Kristián, počkaj. Je to naozaj naša Ústava? Nie, nie je. Spísali ju predchodcovia dnešných Goríl, tiež Gorily. Tieto Gorily, ale za celú dobu, bezmála 20 rokov neurobili žiadne výraznejšie zmeny v prospech našich práv a slobôd. Nie je napísaná pre nás, občanov Slovenskej republiky, je napísaná pre Gorily.


Nemusíte byť právnikom, aby ste pochopili o čom tu teraz bude reč, stačí si len otvoriť myseľ a vlastnú hlavu, ale nie veľmi, aby Vám z nej mozog nevypadol.

Začneme tým ako sa Gorily zaviazali, že budú dodržiavať medzinárodné zmluvy. Takou je aj Všeobecná deklarácia ľudských práv, kde sa v odkazovanom dokumente píše:

„Slovenská republika sa hlási k zásadám tejto deklarácie.“

V Ústave z pera Goríl sa tiež píše a to rovno v článku jedna:

„(2) Slovenská republika uznáva a dodržiava všeobecné pravidlá medzinárodného práva, medzinárodné zmluvy, ktorými je viazaná, a svoje ďalšie medzinárodné záväzky.“

Niekoľko článkov zo Všeobecnej deklarácie ľudských práv je tiež súčasťou Ústavy od Goríl v prospech Goríl. Najdôležitejší článok pre nás pre občanov Slovenskej republiky je článok číslo 12:

„(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.

 

(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.

 

(4) Nikomu nesmie byť spôsobená ujma na právach pre to, že uplatňuje svoje základné práva a slobody.“

 

Ktoré články gorilej Ústavy sú v rozpore s týmto článkom?

 

Čl. 29:

„(4) Politické strany a politické hnutia, ako aj spolky, spoločnosti alebo iné združenia sú oddelené od štátu.“

My nemáme možnosť oddeliť sa od štátu.
Ako je možné, že ak sú politické strany, hnutia… oddelené od štátu a tie aj napriek oddeleniu riadia náš štát?
Ako je možné, že ak sú oddelené od štátu sú financované z peňazí, ktoré štát od nás vyberie na daniach?

 

Čl.74

 

„(2) Za poslanca možno zvoliť občana, ktorý má volebné právo, dosiahol vek 21 rokov a má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky.“

 

a

 

Čl.103

 

„(1) Za prezidenta možno zvoliť každého občana Slovenskej republiky, ktorý je voliteľný za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky a v deň voľby dosiahol vek 40 rokov.“

Ja navrhujem vek v oboch prípadoch stanoviť na 99 rokov v doprovode rodičov.

O článkoch pojednávajúcich o referende (čl. 93 – 100) sa asi ani nemá cenu zmieňovať. Náš hlas odovzdaný v referende má menšiu váhu ako hlas odovzdaný pri voľbe Goríl do Národnej rady SR. Je to hlavne kvôli:

 

Čl.98

 

„(1) Výsledky referenda sú platné, ak sa na ňom zúčastnila nadpolovičná väčšina oprávnených voličov a ak bolo rozhodnutie prijaté nadpolovičnou väčšinou účastníkov referenda.“

 

Čl.136

 

„(1) Sudcovia ústavného súdu majú imunitu rovnako ako poslanci Národnej rady Slovenskej republiky.“

 

Buď majú imunitu všetci, alebo nikto!

Potom sú tu ešte články, kde si Gorily obmedzujú svoje práva, prípadne práva ľudí, ktorých zamestnáva štát.

 

Čl.54

 

„Zákon môže sudcom a prokurátorom obmedziť právo na podnikanie a inú hospodársku činnosť a právo uvedené v čl. 29 ods. 2, zamestnancom štátnej správy a územnej samosprávy vo funkciách, ktoré určí aj právo uvedené v čl. 37 ods. 4, príslušníkom ozbrojených síl a ozbrojených zborov aj práva uvedené v čl. 27 a 28, pokiaľ súvisia s výkonom služby. Osobám v povolaniach, ktoré sú bezprostredne nevyhnutné na ochranu života a zdravia, môže zákon obmedziť právo na štrajk.“

 

a

 

Čl.109

 

„(2) Výkon funkcie člena vlády je nezlučiteľný s výkonom poslaneckého mandátu, s výkonom funkcie v inom orgáne verejnej moci, so štátnozamestnaneckým pomerom, s pracovným pomerom alebo s obdobným pracovným vzťahom, s podnikateľskou činnosťou, s členstvom v riadiacom alebo kontrolnom orgáne právnickej osoby, ktorá vykonáva podnikateľskú činnosť, alebo s inou hospodárskou alebo zárobkovou činnosťou okrem správy vlastného majetku a vedeckej, pedagogickej, literárnej alebo umeleckej činnosti.“

Ale, však aj tak Gorily, zväčša samci, napíšu prípadne prepíšu nakradnutý majetok na samice, alebo iných členov „rodiny“ a potom je z toho ešte väčšia hmla.

V konečnom dôsledku okresaním našich práv a slobôd, vytvorením nadradenej triedy im ide iba o jedno: O naše peniaze!

 

Politici napomáhajú nelegálnej imigrácii, porušujú zvláštnu smernicu EU!

19.06.2015

32002L0090 Úradný vestník L 328 , 05/12/2002 S. 0017 - 0018 Smernica Rady z 28. novembra 2002, ktorá definuje napomáhanie neoprávneného vstupu, tranzitu a bydlisku (2002/90/ES) RADA EURÓPSKEJ viac »

2. pilier a problém demografie

23.05.2015

Hovorím Vám, slovenskí analytici, politici a niektoré médiá mi nahnali strach po tom ako prišla Sociálna poisťovňa s novým letákom o 2. pilieri. Začínam sa báť môjho dôchodkového veku viac »

Nikdy som si nemyslel, že napíšem tento článok

15.06.2013

Viete či neviete, veríte, alebo nie, ale poznáme sa už niekoľko piatkov, tak ste si zrejme všimli, že ja byrokratov a hlavne časť z nich titulujúcich sa honorom politici príliš nemusím. Toto viac »

peniaze, bankovky, euro

Koronavírus vystrašil burzy, európske akcie prudko padali

27.01.2020 23:15

Európske burzy na začiatku nového týždňa prudko oslabili. Akciové indexy padajú po celom svete. Investorov vystrašilo rýchle šírenie koronavírusu.

Quim Torra

Katalánsky parlament rozhodol o odobratí poslaneckého mandátu premiérovi Torrovi

27.01.2020 22:20

Torra podľa súdu odmietol dodržiavať nariadenia španielskej ústrednej volebnej komisie.

Donald Trump

Trumpova vláda môže obmedziť vydávanie zelených kariet, rozhodol súd

27.01.2020 21:10

Vláda môže po záujemcoch o zelené karty požadovať, aby doložili, že sa nestanú záťažou amerického sociálneho systému.

Banská Bystrica / autobusová stanica / autobus /  

Autobusy v banskobystrickej župe znovu chodia, hľadá sa trvalé riešenie

27.01.2020 18:30

Vicežupan Banskobystrického kraja Ondrej Lunter oznámil, že v stredu budú rokovať priamo s dopravcom a verí v definitívnu dohodu.

krija

For all we ought to have thought... Za všetko na čo myslieť sme mali... and have not thought, a nemysleli, all we ought to have said... všetko, čo sme mali povedať... and have not said, a nepovedali, all we ought to have done... všetko, čo sme mali urobiť... and have not done... a neurobili...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 215
Celková čítanosť: 824558x
Priemerná čítanosť článkov: 3835x

Autor blogu

Odkazy