Koncom apríla tohto roku vyšla správa v denníku SME o tom, že Zväz protifašistických bojovníkov dostal dotáciu 224-tisíc eur. Dokonca sa im málilo. Aj vďaka tomu, že každoročne dostávajú dotácie aj z našich daní môžu títo komunisti bojovať proti podnikateľom, živnostníkom, remeselníkom, poľnohospodárom, skrátka strednej vrstve, ktorá bola hlavným podporovateľom zakladateľa ideológie fašizmu Benita Mussoliniho. A to aj na pochode na Rím v roku 1922.
Bojujú proti tým, ktorí tiež stáli pri zrode fašizmu, Židom. Radomír Malý o tom píše v Te Deum č. 1/2011, citujem:
„R. 1922 se zmocnili vlády fašisté v čele s Benitem Mussolinim. Fašistický režim až do druhé poloviny třicátých let přál Židům a dával to okázale najevo. Nejbohatší bankéř Itálie Etio Etella, ortodoxní Žid, založil organizaci pod názvem „Židé pro fašismus“, jejímiž členy se stala většina židovské populace v Itálii, nehledě k tomu, že řada italských Židů byla též ve fašistické straně a zastávala vysoké posty v jejím aparátu a ve státní správě, např. předák fašistické mládeže a stranický funkcionář Gabriele d´Annunzio nebo vrchní velitel italské pořádkové policie Dante Amalsi.
(…)
Tuto idylku však rozprášily protižidovské zákony r. 1938. Mussolinimu, vyznavači politické bezpáteřnosti a obdivovateli Machiavelliho, nedělalo žádný problém odsuzovat dnes to, co ještě včera vehementně hájil. Spojil se Hitlerem a postupně přiváděl Itálii do závislosti na nacistickém Německu. To logicky muselo přinést i obrat v politice vůči Židům. Hitler na Duceho vyvíjel tlak, aby Itálie vyhlásila rasistické zákony po vzoru norimberských v Německu. Mussolini podlehl, začal vystupovat tvrdě protižidovsky a nakonec v listopadu r. 1938 promulgoval rasové zákony. Ty byly sice ve srovnání s německými jejich slabým odvarem, nicméně přesto znamenaly pro mnoho Židů v Itálii vyloučení z fašistické strany, ztrátu zaměstnání nebo majetku.“ 1
B. Mussolini nemal problém si vydržiavať ani milenku židovského pôvodu Margheritu Sarfatti prezývanú „Židovská matka fašizmu“. 2 Vzťah s ňou, samozrejme okrem mnohých iných mileniek udržiaval od roku 1911 do roku 1938.
A ani rakúsky filozof a ekonóm Ludwig von Mises slovami chváli na adresu fašizmu vo svojej knihe Liberalizmus nešetril. 3 Však posúďte sami:
PS Ja osobne odporúčam komunistom zo Zväzu protifašistických bojovníkov zmeniť minimálne názov. Už len to slovo zväz vychádza z rovnakého slovného základu ako … 4. A že sa Benito za mlada priatelil aj s komunistami a boľševikmi, okrem iných aj V.I.Leninom tak o tom si môžeme povedať niekedy nabudúce.
Mne sa viac páči to, že tí protifašistickí... ...
To, "ze dnes sa skoly spoplatnuju ...
ujdene vedenie z britanie uz v roku ...
numerus clausus bol (nebol sice ofiko ...
Hi, hi. Malo byť správne "... ...
Celá debata | RSS tejto debaty