„Získanie ich podpory podmieňovali realizáciou nasledovných krokov a opatrení(1):
– Stabilizácia makroekonomického prostredia;
– Zdokonalenie bankového dohľadu a kontroly finančného trhu;
– Sprístupnenie privatizačného procesu, privatizácia strategických sektorov: telekomunikácie, energetický sektor, plynárenstvo;
– Riešenie privatizácie VÚB a IRB (najrýchlejšie ako je to možné) – prezentácia zo strany vlády u určitých zamýšľaných krokov – harmonogram privatizácie;
– Vytvorenie transparentného investičného prostredia pre vstup priamych zahraničných investícií (FDI). Politika vlády voči FDI v smere vytvorenia mimoriadne atraktívnych ponúk v porovnaní s prostredím v susedných krajinách (PR, MR). Inak opatrenia, vyhlásenia, deklarácie nebudú mať očakávaný efekt (odporúčanie nevychádzať len z daňových úľav).
(1) Zdroj: Rozhovor s ekonomickým zástupcom ZÚ USA v SR Markom Bocchettim, ktorý bol členom delegácie USA na prezentácii: „Economic Survey. Slovak Economy in 1996-1998″, Paríž, december 1998“
Uvedený materiál je citáciou krátkej časti z práce Ingrid Brockovej (Svetová banka) s príznačným názvom:
Reflexie slovenských diplomatov – Transatlantická ekonomická integrácia: Partnerstvo alebo rivalita USA a Európy?
Publikácia vyšla s láskavou podporou Ford Foundation. Touto spoločnosťou sa myslí práve jedna z tých, ktoré stoja za financovaním SLOVENSKEJ SPOLOČNOSTI PRE ZAHRANIČNÚ POLITIKU – Slovak Foreign Policy Association (SFPA).
Celá debata | RSS tejto debaty