Založ si blog

Blog: Vláda, médiá, Laco, ja a obyčajní východniari

„Nevieš náhodou, prečo odfajčili toho Laca Serenču – filozof52? Jeho posledné 2 blogy boli o Mizovi Kováčovi a tragédii v DNV. Odvtedy sú všetky jeho blogy stopnuté…“

Hugolin-Gavlovic

02.09.2010

23:44

„Údajne ho niekto natrel. Laco je veľký odborník na rómsku problematiku a elita si to pletie s rasizmom. To čo sa deje na východe republiky tak na to sa nedajú nájsť rozumné slová. Obyvatelia východného Slovenska musia mať veľmi pevné nervy. Keby tam boli všetci ako Harman, tak na východe už máme vojnovú zónu. Toto sa dozvedám iba od mojich priateľov a známych, žiadny „kotlebovci“ alebo tak. Nič z toho ale nie je ani v televízii ani v novinách. Ja to nevidím ružovo. Táto vláda tomu asi aj napomáha. Veď z histórie vieme, že minority v Európe nemávali problém, keď majorita nie je v životne ťažkých situáciách, bez práce, bez prostriedkov, neskôr možno bez strechy nad hlavou. To plošné zdražovanie a zvyšovanie daní, však Mikloš chce od ľudí vyzbierať na budúci rok o 900 miliónov eur viac. Zamestnanosť v hospodárstve sa ledva drží nad 2 miliónmi, pričom bola na hranici 2,4. Vláda na sebe šetriť nechce….Bol by som len zvedavý, či títo odovzdajú moc tak ako to bolo v 89. = nežne? Ťažko!“

Ja

03.09.2010

00:03

Autorku nasledovných riadkov nepoznám, ale do bodky potvrdzuje to, čo mne denne (ak na túto tému dôjde reč) hovoria o východnom Slovensku moji priatelia a známi.

Zdroj

Vážená redakcia,

Aj mňa a mojich blízkych šokovala udalosť, ktorá sa stala   v Devínskej Novej Vsi. Ešte viac ma prekvapil Príspevok v TV, „Lampáreň“,  ten musel byť zrejme pod nátlakom verejnosti odvysielaný.

A teraz Vám napíšem,  ako bývam ja….

Bývam v Košiciach a sme obyčajná, normálna rodina ako tisíce iných na Slovensku. Bývam na sídlisku, ktoré je vzdušnou čiarou ani nie  km od  sídliska Lunik IX. Naše sídlisko je malé, príjemné, na konci mesta. Domy sú nízke, dvojposchodové, lebo sme blízko letiska. Za domami je pole a krásny výhľad na okolité kopce, polia a LUNIK IX. Sídlisko Lunik IX je postavené asi v najkrajšej časti KE. Z jednej strany je les a z druhej strany ho obmýva Myslavský potok. Jedným slovom idylické bývanie keby….

Keby som sa nezobudila pred pár dňami a rovno pod mojimi oknami ležal súložiaci cigán s cigánkou. Začala som ich vyháňať, no asi 10 minút nič /vedro s vodou tam nemalo dolet/. Tak som  začala hádzať paradajky. Vtedy vstal cigán s gaťami spustenými „na pol žrde“ pobral sa preč obchytkávajúc  polonahú cigánku jednou rukou a druhou päsťou mi hroziac a nadávajúc…

Inokedy ráno otvoriac dvere na chodbu som dobre nezamdlela od smradu. Stála tam cigánka od pása dole nahá, nohy celé obtečené od výkalov. Ani neviem ako sa  dostala dnu, keďže brána sa zamyká….

Po takomto niečom s radosťou vykročíte do práce. Vyjdem pred dom a dúfam, že sa nestrafím do psieho ani ľudského. Okolo tváre mi preletí „použitý“ leták so zľavami a teším sa, že iba preletel a nezasiahol. Cestou ku autu očami kontrolujem, či nemám urvaté spätné, stierač, alebo navŕtaný druhý či tretí zámok /mám centrál/  Musím pridať, lebo oproti mne kráča cigán s vystrčeným penisom,  močiaci za pochodu….
Zdá sa Vám to vulgárne a sprosté?
Aj mne…
Nereálne?
Aj mne….

Zvyšuje sa životná úroveň aj na L IX. Už aj tam parkujú autá s volantmi na pravej, či ľavej strane, bez STK a majiteľmi bez vodičákov.  Nič im nie je zakázané, keďže pravidlá nepoznajú, idú kedy a kam chcú, vždy a všade majú prednosť. Neexistujú nijaké prekážky, keďže ani policajti ich nekontrolujú. A Ty obyčajný človek, zachráň sa kto môžeš. Aj Myslavský potok sa zmenil na umyvárku áut. Každý deň sa tam umyje minimálne 10 tátošov. Pán primátor, polícia aj odbor životného prostredia tu udelili výnimku. Čo na tom, že tu ešte pred pár rokmi boli pstruhy. Nech sa občania sťažujú, nech sa majú  „Rómovia“ dobre a hlavne nech majú čisté autá.

S príchodom jari, prichádza aj: „výpalnícka  sezóna“ , okrem toho  na pár týždňov sa dá vidieť ôsmy div sveta – Melírovaný les. Za celú zimu  aj predošlé obdobie vietor pozachytáva milióny sáčkov, tašiek a neporiadku na konároch a kým sa les nezazelená celkom, tak má melír. Približne jeden mesiac v kuse sa ocitáme v plameňoch  ako v stave vojny.  Cigáni asi nemajú radi zelenú, lebo každý kúsok zeleného miestečka musia vypáliť. Hasiči zasahujú minimálne 3x denne aspoň mesiac. Zrátajte si koľko výjazdov a koľko peňazí to musí stáť. Keby niekoľko ľudí sezónne zamestnali  na stráženie pred podpaľačmi, či inak vyriešili…

Vtedy proste horí všetko a všade. Je to ďaleko od  magistrátu a úradu vlády, tak načo sa starať. Ak by hasiči zverejnili  napr. počet výjazdov za mesiac apríl na L IX, tak by ľudia ostali zdesení, čo sa to deje. Koncom mája začína  „oberačka“ /tzv. skorý zber/ jabĺk a sliviek na stromoch, ktoré rastú po sídlisku. Nedokážem pochopiť ako sa tieto stromy po týchto nájazdoch dokážu každý rok zregenerovať a opäť zarodiť….

No a potom prichádzame na radu my občania a začíname po zime upratovať sídlisko /je to pre veľmi silné žalúdky/ . Tohto roku prišla horda cigánov a keď nás videli upratovať, tak sa smiali a vraveli  „Pani, ta načo upratujete. Šak Vam pride mesto popratať.“   Vyrabujú bedne a všetko čo vytriedia a nehodí sa im pohádžu po sídlisku.

K večeru si tiež neoddýchneme, lebo cigán nikdy neoddychuje. Zaviedli im tam niečo ako miestny rozhlas a ten v kuse vyhráva vo dne v noci všakovaké  rezké melódie. V lete, keď boli horúčavy a človek musel priebežne vetrať  /lebo to sa musí byť v tej izbe ak je otvorené okno/, tak sa pre ten hluk nedalo vydržať. Ozvena donášala hluk z L IX v nenormálnych  dávkach. Pán primátor sa iba smial, však nech sa cigáni bavia, veď aj on má iba spoločenské povinnosti s pánmi konšelmi, preberá, ocenenia, medaily, čestné občianstva. Treba im dopriať zábavu vo dne v noci, čo na tom, že pracujúci občan nemá pokoja, však ráno pôjde aj tak drieť na panské…

Obchodné aktivity cigánov prebiehajú 24 hodín, nepoznajú prestávky,  vo dne v noci tiahnu v obrovských tlupách po kontajneroch a rabujú všetko čo im príde do cesty.  Rabujú vo dne i v noci, všetko a každého.  Nedávno sused volal policajtov, lebo cigáni kradli starej susedke, vdove na sídlisku Š 100, ktorú používala na cestu k lekárovi. Po niekoľkých urgenciách prišli  policajti a rovno povedali, že oni také vraky ani nebudú hľadať!!!  Nám už ukradli 5 bicyklov z pivnice /je už ako trezor/, synovi 2 týždňový  mobil a ešte všelijaké maličkosti. Policajti sa len smejú, načo to kupujeme a  tak!!!….
JE NA TOM NIEČO SMIEŠNE AK SI ČLOVEK NIEČO KÚPI A CIGÁNI HO OKRADNÚ??????

Minulú zimu sme videli na sídlisku obrovskú policajnú akciu /6 policajných áut v akcii/. Na poli  za  domami urobili policajti rojnicu. Bola to akcia ako z Funesových  komédií. naháňali jedného cigána a ten ako pred nimi prchal, hádzal petardy. vyzeralo to akoby na nich strieľal.  Keď ho chytili, pod našimi oknami, dozvedeli sme sa s úžasom, prečo toto  „nevídané Nasadenie“ . Prominentnému dieťaťu cigán ukradol mobil a na to použili 6 áut PMJ a kukláčov!!!

Keď voláme policajtov my bežní občania, tak sa boja sem prísť robiť poriadky. Občas urobia spanilú jazdu na policajnom aute po sídlisku. Raz dokonca pricválali na parádnych koňoch a to sme s nádejou dúfali, že nám svitá na lepšie časy. No žiaľ, prišli len ukázať pekne koníky….  Kto vie kto na nich jazdieva vo voľnom čase…

Každý deň čakáme, ako naše deti docestujú do a zo školy. Keďže cestujú MHD, tak sú diskriminovaná väčšina. To, čo robia cigáni v autobusoch MHD, nemá obdobu. Okrem toho, že chodia samozrejme úplne zadarmo tak tam pijú, fetujú, súložia, vracajú, pľujú po zemi i ľuďoch, robia neporiadok , bijú nás , deti, vyhrážajú sa, režú sedadlá a ja neviem čo všetko…. Cestujú neobmedzene po celom meste. Plné kontajnery sú všade….

Prádlo na balkónoch, sa nemôže sušiť, lebo vylezú až po druhé poschodie a kradnú všetko čo nie privarené. Keď je teplo v byte, musí sa  vetrať tak, že dospelý človek stojí pri okne ak je to byt po prvé poschodie. Nedávno ukradli našej susedke mixér z kuchyne, keď šla pozrieť do druhej izby čo to buchlo. Niekedy mi je ľúto malých detí, keď vidím čo jedia z kontajnerov. Vyhodím im z okna keksík či chlieb s niečím. Oni sa mi za to odvďačia vďačným hrejivým úsmevom, no na druhý deň mi prídu rozbiť okno.

Cigánske deti fetujú už od dvoch rokov, neviem, či im to rodičia dávajú aby zahnali hlad, alebo prečo… To čo robia, nebudem rozoberať, lebo je toho strašne veľa. Tiahnu v obrovských tlupách v kuse. Hulákajú, hrešia, bijú sa, súložia, kadia, močia, pijú, vracajú, chodia štvornožky po zemi, spia hoci kde …. Je im proste jedno kde sú, kedy sú a čo robia. Keď ku mne niekto príde a toto vidí, pripadám si ako asociál, nie len ja.

Mnohokrát sa ma pýtajú „ako tu môžete bývať“.  A kde mám bývať, každý bývame tam, kde máme byt. Častokrát je to pod ľudskú dôstojnosť na čo sa dívame a hlavne naše deti. Aj ja  už niekedy strácam svoju dôstojnosť keď bránim svoje okolie, majetok a deti, keď človek  musí ziapať a báť sa ich….   Keď policajti sa smejú. Keď posielame petície poslancom, pánu primátorovi a je to presne ako v tej Lampárni….  Oni sa iba usmievajú…..

Myslite si , že som pre toto rasista? Ja som cigánom nič neurobila, ani moji susedia. Ja im nič nekradnem, ja nechodím ani na ich sídlisko kadiť popod okná…. Nech nás tú oplotia a zavrú do rezervácie ako indiánov  /to by bola zase diskriminácia „Rómov“/. Ja chcem od nich iba pokoj…..

Ten pokoj chcel asi aj „ujo“ čo strieľal….  Koľko vlastne vydrží človek, ak ho vytáčajú každý deň? Aké silné nervy musí mať aby toto všetko vydržal????? Len toľko som chcela napísať….

Bonus:

„POPULIZMUS – pôvodne politické hnutie vidieckeho obyvateľstva na ochranu malých vlastníkov (ľudu). Vo všeobecnosti akceptovanie požiadaviek rôznych skupín obyvateľstva a ich mobilizovanie proti existujúcim štátnym štruktúram alebo politikom.“ (Slovník spoločenských vied, str. 197)

Áno! Všetci sme populisti, len politici a ich poskokovia v médiách zaparkovaní v bratislavských hangároch sú lietadlá, bohatí a oplotení tak vysokými plotmi, že ani komíny na ich hangároch nie je vidieť. No a mnoho z nich pochádza práve z východného Slovenska! Viete o tom, že „Východniarom“ je už z Vás na zvracanie? Oni sa za Vás už dokonca hanbia!!!

Politici napomáhajú nelegálnej imigrácii, porušujú zvláštnu smernicu EU!

19.06.2015

32002L0090 Úradný vestník L 328 , 05/12/2002 S. 0017 – 0018 Smernica Rady z 28. novembra 2002, ktorá definuje napomáhanie neoprávneného vstupu, tranzitu a bydlisku (2002/90/ES)

2. pilier a problém demografie

23.05.2015

Hovorím Vám, slovenskí analytici, politici a niektoré médiá mi nahnali strach po tom ako prišla Sociálna poisťovňa s novým letákom o 2. pilieri. Začínam sa báť môjho dôchodkového veku viac ako príchodu mimozemšťanov :D. Niet divu. Ako na Slovensku, tak aj vo svete sa zastaví technologický pokrok a na môj dôchodok nebude mať kto drieť. O 30 rokov nás bude menej a bude [...]

Nikdy som si nemyslel, že napíšem tento článok

15.06.2013

Viete či neviete, veríte, alebo nie, ale poznáme sa už niekoľko piatkov, tak ste si zrejme všimli, že ja byrokratov a hlavne časť z nich titulujúcich sa honorom politici príliš nemusím. Toto mám spoločné s takmer všetkými snáď len na jednu výnimku. Niektorí z vás nemusia modrých, niektorí oranžových, niektorí červených, iní bordových, či zelených. Ja [...]

Gizela Dvončová

Vo veku 106 rokov zomrela v Partizánskom najstaršia Slovenka

29.05.2023 10:34

Informoval o tom primátor Partizánskeho Jozef Božik.

Taliansko, Lago di Garda, Gardské jazero, sucho

Štyria ľudia zahynuli pri nehode lode na talianskom Lago di Maggiore

29.05.2023 09:53

Turistické plavidlo s asi 24 ľuďmi na palube sa prevrátilo počas náhlej veternej smršte.

Igor Matovič

Mimoriadna schôdza sa presúva, oba pokusy boli neúspešné. Znemožniť hlasovanie nie je prejavom demokracie, kritizuje OĽaNO

29.05.2023 09:27, aktualizované: 10:49

OĽaNO pôvodný návrh stiahlo. Poslanci neboli ani druhýkrát uznášaniaschopný.

Vladimir Putin / Jevgenij Prigožin /

Prigožin kritizuje Putina: Ak začínate vojnu, prosím, majte charakter, vôľu a oceľové gule

29.05.2023 09:12

Takto kriticky sa mohol vyjadriť preto, že mu Putin nedal sľubovanú odmenu za dobytie Bachmutu.

krija

For all we ought to have thought... Za všetko na čo myslieť sme mali... and have not thought, a nemysleli, all we ought to have said... všetko, čo sme mali povedať... and have not said, a nepovedali, all we ought to have done... všetko, čo sme mali urobiť... and have not done... a neurobili...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 215
Celková čítanosť: 1034040x
Priemerná čítanosť článkov: 4809x

Autor blogu

Odkazy