Založ si blog

Slováci, Pane Bože koho ste to prekrúžkovali? OKS?

Medzi budúcich poslancov sa vďaka krúžkom voličov zaradili všetci štyria predstavitelia OKS, ktorí sa o hlasy občanov uchádzali na kandidátke Mostu-Híd (Maďari to čítajú ako Mošt Híd čo v preklade znamená – Teraz Most – výstižné vzhľadom na výsledky volieb, čo myslíte?) Najvyššie z OKS skončil Peter Zajac (z 13. na 6. mieste), nasledujú František Šebej (z 33. na 7. mieste), Ondrej Dostál (z 23. na 11. mieste) a Peter Osuský (zo 43. miesta na 13. mieste).

oks

Nasleduje krátka citácia z „diela“ Kto za koho kope z autorskej dielne webovej stránky www.protiprudu.info:

„KONZERVATÍVNY INŠTITÚT –  združuje okrem niektorých politických špičiek aj predstaviteľov strany OKS (Šebej, Tatár, Zajac). Nevedno, aká je náplň ich práce okrem „vyjadrovania sa k politickej situácii na Slovensku a vo svete“ a do akej miery sú hodnotovo spriaznení s neokonzervatívnym hnutím v Spojených štátoch.

Všetci títo páni a organizácie sú však zástancami vojny v Iraku (bombardovania Juhoslávie, blokády pásma Gazy, vojny v Afganistane…) a zahranično – politického smerovania Spojených štátov. Vo svojich prejavoch sa vzhľadom k nepriaznivo naklonenej slovenskej verejnosti voči vojne v Iraku vyjadrujú zdržanlivo, ich postoj, je však značne radikálny.

OKS – (Šebej, Tatár, Zajac) strana, ktorá v posledných voľbách pohorela a nedokázala presvedčiť okrem známeho humoristu Milana Markoviča, ktorý sa stal ich verejným propagátorom, hádam nikoho. Z iniciatívy tejto strany prešiel v parlamente v roku 2001 zákon o tzv. Osvienčimskej lži, na základe ktorého každý, kto sa vyjadrí o historickej udalosti ináč ako je to predpísané, bude odsúdený na 3 až 8 rokov. Spoluautormi boli okrem iných aj dvorní historici SAV. (Závacká, Kamenec, Kováč)“

František Šebej k bombardovaniu Juhoslávie na pôde NR SR:

„Pán predseda vlády si musel dosiaľ a bude ešte musieť vypočuť veľmi veľa nezmyslov (faaaakt?) na adresu rozhodnutia Slovenskej vlády povoliť prelety lietadiel NATO ponad naše územie. Napriek tomu chcem povedať, že predseda vlády Slovenskej republiky, minister zahraničných vecí a celá vláda sa jednoducho pridala vlastne ku všetkým civilizovaným vládam západného sveta. (…) Akcie NATO sú humanitné akcie, nie je pravda, že vyháňanie a vytláčanie kosovských Albáncov z územia začali útoky NATO. Nie je pravda, že za to zodpovedajú Albánci. (…) Ja som hrdý na slovenskú vládu. (…) Dámy a páni, po dlhých, dlhých rokoch máme vládu, ktorá je schopná niesť zodpovednosť za rozhodnutie, ktoré určite nie je ľahké ani jednoduché, ale je to rozhodnutie, ktoré okrem slovenskej vlády zodpovedne urobili aj ďalšie krajiny, ktoré by chceli patriť tam, kam aj my – Rumunsko, Bulharsko, Macedónsko, Albánsko, Chorvátsko, Slovinsko. Nie sme v tom sami. A my všetci sme v tom spoločne s krajinami Európskej únie a Severoatlantického paktu. Som tomu rád. (…) Preto sa domnievam, že výsledkom operácií Severoatlantického paktu a snáh medzinárodného spoločenstva by nemalo byť len zastaviť etnické násilie a čistky v Kosove, ale aj postaviť pred Medzinárodný súd v Haagu vojnových zločincov, ktorí tie zločiny páchajú, vrátane Slobodana Miloševiča.“

Postavili! Výsledok?

„… Po tom, co bylo poměrně brzy po začátku jeho procesu tiše odstraněno obvinění z genocidy v kauze Kosovo (nikdy tam k ní nedošlo)

… Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v případě Bosny mimo jiné jasně rozhodl:

„Srbsko se nedopustilo genocidy prostřednictvím svých složek nebo osob, odpovědných za své jednání podle obyčejového mezinárodního práva.“

„Srbsko nemělo v úmyslu spáchat genocidu, ani nepodněcovalo k jejímu spáchání.“

„Srbsko se neúčastnilo genocidy porušením svých závazků vyplývajících z Mezinárodní smlouvy o zabránění a trestání zločinu genocidia.“

Vyššie som spomínal obhajovanie izraelskej politiky na Blízkom východe spomínanými politikmi budúcimi poslancami NR SR vraj obhajujúcimi slovenské záujmy, mier, slobodu a v neposlednom rade morálne hodnoty, ktoré sami nemajú a nikdy nemali.


Kto má odvahu sem prísť a obhajovať svoju včerajšiu voľbu???

„Podpora leteckej akcie Severoatlantickej aliancie pre mňa nebola otázkou plnenia kritérií ani kalkuláciou, či získame niekde v centrále NATO sympatie. Rozhodoval som sa tak, aby som sa vedel pozrieť do zrkadla.“

Mikuláš Dzurinda

Vy ste sa už dnes videli v zrkadle?

Politici napomáhajú nelegálnej imigrácii, porušujú zvláštnu smernicu EU!

19.06.2015

32002L0090 Úradný vestník L 328 , 05/12/2002 S. 0017 - 0018 Smernica Rady z 28. novembra 2002, ktorá definuje napomáhanie neoprávneného vstupu, tranzitu a bydlisku (2002/90/ES) RADA EURÓPSKEJ viac »

2. pilier a problém demografie

23.05.2015

Hovorím Vám, slovenskí analytici, politici a niektoré médiá mi nahnali strach po tom ako prišla Sociálna poisťovňa s novým letákom o 2. pilieri. Začínam sa báť môjho dôchodkového veku viac »

Nikdy som si nemyslel, že napíšem tento článok

15.06.2013

Viete či neviete, veríte, alebo nie, ale poznáme sa už niekoľko piatkov, tak ste si zrejme všimli, že ja byrokratov a hlavne časť z nich titulujúcich sa honorom politici príliš nemusím. Toto viac »

Muž telefón telefonát mobil volanie

Volanie naspäť vás môže vyjsť draho

17.06.2018 20:00

Podvodníkom sa darí nachytať ľudí a vytiahnuť tak z ich vreciek eurá navyše. Stačí, že majú na mobile neprijatý hovor z neznámeho čísla a zavolajú naspäť.

zeman

Zeman prijme aj Pocheho, ktorého pre postoj k migrácii nechce za šéfa diplomacie

17.06.2018 18:01

ČSSD na nominácii Pocheho stále trvá. Vládu s ním by nepodporili ani komunisti, čím vraj prekvapili šéfa ČSSD Hamáčka. Ten o takejto podmienke doteraz nepočul.

poplatok, poplatky, euro, eurá, peniaze, vklady, hypotéka, úver, vklad

Návrat od eura ku korune by bol drahý a bolestný

17.06.2018 17:01

Proces návratu k pôvodnej mene by bol pre ekonomiku krajiny nákladný a bolestivý. Zhodujú sa na tom ekonomickí analytici.

František Imrecze

Finančná správa odhalila historicky najväčšiu nelegálnu výrobňu cigariet

17.06.2018 16:09, aktualizované: 17:52

V Revúcej bolo počas zásahu zaistených 10,5 milióna kusov falzifikátov cigariet známej značky a šesť ton tabakovej suroviny.

krija

For all we ought to have thought... Za všetko na čo myslieť sme mali... and have not thought, a nemysleli, all we ought to have said... všetko, čo sme mali povedať... and have not said, a nepovedali, all we ought to have done... všetko, čo sme mali urobiť... and have not done... a neurobili...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 215
Celková čítanosť: 696450x
Priemerná čítanosť článkov: 3239x

Autor blogu

Odkazy