Slováci, Pane Bože koho ste to prekrúžkovali? OKS?

13. júna 2010, krija, Politika na Slovensku

Medzi budúcich poslancov sa vďaka krúžkom voličov zaradili všetci štyria predstavitelia OKS, ktorí sa o hlasy občanov uchádzali na kandidátke Mostu-Híd (Maďari to čítajú ako Mošt Híd čo v preklade znamená – Teraz Most – výstižné vzhľadom na výsledky volieb, čo myslíte?) Najvyššie z OKS skončil Peter Zajac (z 13. na 6. mieste), nasledujú František Šebej (z 33. na 7. mieste), Ondrej Dostál (z 23. na 11. mieste) a Peter Osuský (zo 43. miesta na 13. mieste).

oks

Nasleduje krátka citácia z „diela“ Kto za koho kope z autorskej dielne webovej stránky www.protiprudu.info:

„KONZERVATÍVNY INŠTITÚT –  združuje okrem niektorých politických špičiek aj predstaviteľov strany OKS (Šebej, Tatár, Zajac). Nevedno, aká je náplň ich práce okrem „vyjadrovania sa k politickej situácii na Slovensku a vo svete“ a do akej miery sú hodnotovo spriaznení s neokonzervatívnym hnutím v Spojených štátoch.

Všetci títo páni a organizácie sú však zástancami vojny v Iraku (bombardovania Juhoslávie, blokády pásma Gazy, vojny v Afganistane…) a zahranično – politického smerovania Spojených štátov. Vo svojich prejavoch sa vzhľadom k nepriaznivo naklonenej slovenskej verejnosti voči vojne v Iraku vyjadrujú zdržanlivo, ich postoj, je však značne radikálny.

OKS – (Šebej, Tatár, Zajac) strana, ktorá v posledných voľbách pohorela a nedokázala presvedčiť okrem známeho humoristu Milana Markoviča, ktorý sa stal ich verejným propagátorom, hádam nikoho. Z iniciatívy tejto strany prešiel v parlamente v roku 2001 zákon o tzv. Osvienčimskej lži, na základe ktorého každý, kto sa vyjadrí o historickej udalosti ináč ako je to predpísané, bude odsúdený na 3 až 8 rokov. Spoluautormi boli okrem iných aj dvorní historici SAV. (Závacká, Kamenec, Kováč)“

František Šebej k bombardovaniu Juhoslávie na pôde NR SR:

„Pán predseda vlády si musel dosiaľ a bude ešte musieť vypočuť veľmi veľa nezmyslov (faaaakt?) na adresu rozhodnutia Slovenskej vlády povoliť prelety lietadiel NATO ponad naše územie. Napriek tomu chcem povedať, že predseda vlády Slovenskej republiky, minister zahraničných vecí a celá vláda sa jednoducho pridala vlastne ku všetkým civilizovaným vládam západného sveta. (…) Akcie NATO sú humanitné akcie, nie je pravda, že vyháňanie a vytláčanie kosovských Albáncov z územia začali útoky NATO. Nie je pravda, že za to zodpovedajú Albánci. (…) Ja som hrdý na slovenskú vládu. (…) Dámy a páni, po dlhých, dlhých rokoch máme vládu, ktorá je schopná niesť zodpovednosť za rozhodnutie, ktoré určite nie je ľahké ani jednoduché, ale je to rozhodnutie, ktoré okrem slovenskej vlády zodpovedne urobili aj ďalšie krajiny, ktoré by chceli patriť tam, kam aj my – Rumunsko, Bulharsko, Macedónsko, Albánsko, Chorvátsko, Slovinsko. Nie sme v tom sami. A my všetci sme v tom spoločne s krajinami Európskej únie a Severoatlantického paktu. Som tomu rád. (…) Preto sa domnievam, že výsledkom operácií Severoatlantického paktu a snáh medzinárodného spoločenstva by nemalo byť len zastaviť etnické násilie a čistky v Kosove, ale aj postaviť pred Medzinárodný súd v Haagu vojnových zločincov, ktorí tie zločiny páchajú, vrátane Slobodana Miloševiča.“

Postavili! Výsledok?

„… Po tom, co bylo poměrně brzy po začátku jeho procesu tiše odstraněno obvinění z genocidy v kauze Kosovo (nikdy tam k ní nedošlo)

… Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v případě Bosny mimo jiné jasně rozhodl:

„Srbsko se nedopustilo genocidy prostřednictvím svých složek nebo osob, odpovědných za své jednání podle obyčejového mezinárodního práva.“

„Srbsko nemělo v úmyslu spáchat genocidu, ani nepodněcovalo k jejímu spáchání.“

„Srbsko se neúčastnilo genocidy porušením svých závazků vyplývajících z Mezinárodní smlouvy o zabránění a trestání zločinu genocidia.“

Vyššie som spomínal obhajovanie izraelskej politiky na Blízkom východe spomínanými politikmi budúcimi poslancami NR SR vraj obhajujúcimi slovenské záujmy, mier, slobodu a v neposlednom rade morálne hodnoty, ktoré sami nemajú a nikdy nemali.


Kto má odvahu sem prísť a obhajovať svoju včerajšiu voľbu???

„Podpora leteckej akcie Severoatlantickej aliancie pre mňa nebola otázkou plnenia kritérií ani kalkuláciou, či získame niekde v centrále NATO sympatie. Rozhodoval som sa tak, aby som sa vedel pozrieť do zrkadla.“

Mikuláš Dzurinda

Vy ste sa už dnes videli v zrkadle?